ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатські ліси незаконно зникають з-під рук лісорубів

    04 мая 2024 суббота
    42 переглядів

    Скандал спалахнув навколо ділянки у відомому селі Поляні Свалявського району. Із дозволу сільського голови Івана Дрогобецького, на схилі, що поблизу санаторію "Сонячне Закарпаття", вирубали близько півтора гектара лісу. Тепер, як стверджує директор районного держспецлісгоспу Ярослав Мадрига, сільська рада навіть ухвалила рішення про забудову цієї території приватними будинками. Щобільше, вирубану територію вже встигли назвати вулицею -- Курортна бічна.
    А тим будівлям, які розташовані під схилом, тепер загрожує значна ерозія. Ще у 1970-х роках Свалявський лісокомбінат насадив дерева, серед яких сім порід були інтродуковані з інших реґіонів як протиерозійний засіб. Але дивною видається позиція сільського голови, котрий чомусь стверджує, що немає там ніякої ерозії, хоча її видно неозброєним оком.



    Та й взагалі сільський голова Поляни жодних незаконних дій у вирубуванні шматка лісу не бачить. Попри звинувачення Свалявського держспецлісгоспу та звинувачення "Закарпатагролісу", попри зацікавлення цією справою Генеральною прокуратурою, пан Дрогобецький стверджує, що цей шматок колись був сільським пасовищем, тому й належить селу. А дерева, які там виросли, насправді були чагарниками, що насіялися. Хоча цікаво, як могли насіятися деякі з дерев, які навіть не є характерними для Закарпаття?



    "Сільський голова мотивує, що ми не маємо державного акта. Але землі є державні, і виходить, що він просто ігнорує державу", -- стверджує заступник гендиректора "Закарпатагролісу" Едуард Турис. "Я взяв від колгоспу документи про прийняття цієї території під охорону лісу. І ніхто в мене цих документів не забрав. Значить, до сьогодні я його охороняю. Натомість тут самовільно вирубують більш ніж шістсот дерев. За це треба відповідати", -- продовжує директор Свалявського держспецлісгоспу Ярослав Мадрига.



    Схожі проблеми для Закарпаття -- дуже актуальна тема. 20% закарпатських лісів є агролісами, тобто колишніми колгоспними. Після розпаду колгоспів багато з них потрапили у межі населених пунктів. Отож виникають конфлікти між лісокористувачами (тут "Закарпатагроліс") та органами місцевого самоврядування. Не останню роль у цих суперечках відіграють бізнесові структури та самі ж політики.

    "Поступ"

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору