ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У закарпатського ТОВ "Імперіал" відберуть арендований цілісний майновий комплекс ДП "Свалявський завод продтоварів"?

    20 мая 2024 понедельник
    40 переглядів

    То тільки на перший погляд занепале виробництво легко реанімувати. А ще, коли за цю справу беруться люди недалекі, ті, що, окрім великих амбіцій, за плечима нічого не мають, тоді на успіх годі сподіватися.

    Свалявський соко-винний завод свого часу був надзвичайно перспективним. Продукція харчовиків, як мовиться, йшла з коліс. Головне, керівництво не зациклювалося на якомусь окремому чи конкретному виді, а згідно з потребами споживчого ринку бралося розробляти нові технології, розширювало асортимент. Здавалося, немає такої сили, яка б могла зашкодити заводу, збити з обраного, апробованого шляху.

    Хочемо того чи ні, а все залежить від першої особи, її компетентності, ділових якостей, ініціативності, підприємливості. З виходом на заслужений відпочинок директора Івана Васильовича Шваба завод втратив не лише поміркованого, толерантного, а й дуже грамотного, неординарного, з оригінальним мисленням спеціаліста. Його наступник, незважаючи на старання, не зміг втримати планку, підняту до рекордної висоти, а з нею и імідж.

    Повний занепад виробництва стався з реорганізацією заводу, приєднанням його до товариства з обмеженою відповідальністю „Імперіал". Вочевидь, за плечима останнього стояв дуже серйозний товариш, який лобію-вав інтереси зацікавленої сторони. Так, з 15 травня 2003 року правонаступник почав.....здійснювати свою діяльність на орендованому майні цілісного майнового комплексу". Орендодавцем виступило регіональне відділення фонду держмайна України у Закарпатській області. Згідно з договором, строк оренди складає п'ять років.

    Спочатку „Імперіал" займався виробництвом фруктових консервів, кондитерських і хлібобулочних виробів, мінеральної води. У 2003 році обсяг випуску промислової продукції тут склав 314,4 тисячі гривень, а до жовтня 2004-го - 567,7 тисячі. Але, на жаль, того ж місяця завод зупинив виробничу діяльність. Певні спроби відновити її були, в окремі місяці 2005-2006 років ще якась надія жевріла, але не більше. Цьогоріч товариством ані на копійку не випущено продукції. Із 105 штатних працівників залишилося тільки 52, а еквівалент повної зайнятості склав двадцять осіб.

    Розпочалося чорне пасмо негараздів, невдач. Станом на 23 липня 2007-го заборгованість до Пенсійного фонду тут склала 38 тисяч 481,9 гривні, з них на виконанні державної виконавчої служби знаходиться документ на стягнення 29 тисяч 293,3 гривень. Підприємство не сплатило 1 мільйон 118,7 тисячі гривень до бюджетів різних рівнів, через що міжрайонна податкова інспекція подала позов до Господарського суду Закарпатської області. На 20 липня цього року „Імперіал" боргує 1 мільйон 94,6 тисячі гривень по платежах до бюджетів.

    Тривалий час людям не виплачувалася зарплата. Прокуратура району за участі державного інспектора по праці у товаристві провели перевірку, під час якої встановили, що з січня по травень керівництво безпідставно не виплачувало заробітну плату, допустивши заборгованість 90 тисяч 100 гривень. Проти колишнього директора І.І.Чечура було порушено кримінальну справу, а матеріали направлені до суду.

    У цілому підсумки фінансово-господарської діяльності підприємства за три останні роки вказують на подальше поглиблення кризового стану. Це не могло не хвилювати район. Обґрунтовані матеріали щодо неефективного використання державного майна направлені в ОДА, де райдержадміністрація з огляду на викладене пропонує розірвати договір-оренду цілісного майнового комплексу державного підприємства „Свалявський завод продтоварів", укладений з ТОВ „Імперіал 15 травня 2003 року. Відчувши неладне, керівництво нашвидкуруч посплачувало заборгованості і з оренди, і з зарплати.



    За дорученням дванадцятої сесії Свалявської районної ради п'ятого скликання голова Михайло Воронич звернувся з відповідним листом у Міністерство аграрної політики України і Державний департамент продовольства концерн „Укрспирт" з проханням передати цілісний майновий комплекс державного підприємства „Свалявський завод продтоварів" у спільну власність територіальних громад Свалявського району, аби відновити його діяльність як підприємства державної форми власності. Мотив: „...неефективне використання державного майна товариством. Колись технічно оснащене, ритмічно працююче і високорентабельне виробництво, яке давало найбільше надходжень до районного бюджету, скотилося до рівня неплатоспроможного боржника, стабільний і висококваліфікований промислово-виробничий потенціал втрачено".



    Було ще звернення райради до народних депутатів України. У відповідь регіональне відділення Фонду держмайна України по Закарпатській області з ініціативи Міністерства аграрної політики України створило робочу групу, яка перевірила ефективність використання орендованого державного майна, обстежила його стан, наявність на підприємстві бухгалтерського обліку, провела аналіз стану надходжень орендної плати. У акті перевірки вказано, що ТОВ „Імперіал" не виконувалися пункти умов договору-оренди „...в частині сплати орендної плати, ефективного використання орендованих відрахувань на відновлення орендованого державного майна, не збереження кількості робочих місць, неподання фінансової звітності до регіонального відділення ФДМУ по Закарпатській області".

    До речі, товариство не має права на розлив мінеральної води „Неліпинська", оскільки не виконуються пункти 1,9 ліцензійних умов (роботи по дослідженню родовища для затвердження запасів мінеральних вод в ДКЗ України не розпочато), проект зон санітарної охорони не погоджено з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади та не затверджено сесією Закарпатської облради. Не затверджено також органами гірничого відводу програму режимних спостережень, а ті, що проводилися в лабораторії підприємства, виконувалися не в повній мірі, що дуже важливо, без гідрогеологічних показників.

    Мотивацій, які засвідчують неефективну діяльність товариства „Імперіал" предостатньо. Клопотами району повинні пройнятися і відповідні вищестоящі організації і, зрештою, розставити всі крапки над „і" -розірвати договір на оренду, а цілісний майновий комплекс Дп „Свалявський завод продтоварів" передати у спільну власність територіальних громад. Так, принаймні, буде справедливо.



    Борис ІВАНЧОВ, "Вісті Свалявщини"

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    УЖГОРОДСКИЙ КОНЬЯЧНЫЙ НАКОНЕЦ-ТО ПОПАДЁТ В ЧЕСТНЫЕ РУКИ!

    Жемчужина виноделия Украины и ведущее предприятие Закарпатской области «Ужгородский коньячный завод» находится в общегосударственной собственности (не подлежит приватизации согласно Закону Украины № 847-XIV от 07.07.1999г. «Про перелік об’єктів права Державної власності, що не підлягають приватизації»). Фактически же его захватила и незаконно приватизировала закарпатская мафия во главе с неким В.В.Гисемом. Завод разграблен, созданные поколениями советских людей и многомиллионными государственными вложениями производственные мощности изношены нещадной эксплуатацией, короче, бандиты выдаивают из этой „коровы” всё, пока это ещё возможно. Сам Гисем резко переметнулся в стан социалистов (и обошлось-то это ему всего в 1,5 миллиона гривен, переведенных со счёта государственного коньячного завода в пользу структур, аффилированных с Морозом!). После неудачных попыток захватить власть в Закарпатье, а именно провала на выборах мэра Ужгорода и похода Мороза, просившего Януковича поставить Гисема губернатором Закарпатья, по известному короткому адресу, мафия всё равно удерживает пока рвущиеся из рук вожжи неофициального влияния в области. Заслуживает внимания и позиция социалистки Семенюк по поводу Ужгородского коньячного: „Как сообщает пресс-служба ФГИУ, процесс передачи ОП "Ужгородский коньячный завод" трудовому коллективу через аренду с выкупом начался еще в 1991 году и за это время многие хотели обжаловать разгосударствление (подчёркнуто автором) завода. "Очередная проверка не обнаружила нарушений законодательства...... см. http://www.ukrwine.kiev.ua/news/zabor.php?nid=2068
    И это общегосударственную собственность, не подлежащую приватизации, передают через аренду с выкупом?! Без пересмотра закона? Вот это борьба социалистов за государственные интересы! На полтора миллиона гривен потянет! Хороши карманы у Мороза с Семенючкой!
    Есть и другая сторона медали. На Закарпатье находится ещё один коньячный завод – „Закарпатский Сад”. В отличие от Ужгородского, это завод не советской постройки. Он вновь построен на базе крупнейшего винодельческого предприятия Закарпатья СОАО им. Шевченко, которое благополучно разваливала руководимая Гисемом корпорация „Закарпатсадвинпром”. Завод интенсивно развивается, а не выдаивается, как Ужгородский. Конечно, Гисем не может смириться, что бренд „Закарпатские коньяки” уже не всецело принадлежит ему, а продукция молодого конкурента уверенно теснит его с полок магазинов, тем более, что большинство спиртов Ужгородского коньячного завезены бог-весть откуда, ведь только по квоте Гисем завозит ежегодно не менее 3000000 литров непонятных спиртов см. http://www.customs.com.ua/php/archiv_news/arch_by_date.php?day=1&month=9&year=2003 а „Закарпатский Сад” производит только высококачественную продукцию на современном оборудовании.
    В борьбе с конкурентами мафия не чурается крайних средств – атак бандитских http://www.kpk.org.ua/2006/07/05/print:page,1,mafija_ili_korrupcija.html , а также оборотней в погонах вроде прокурора области Бенцы http://blog.e-r.com.ua/6913 http://www.gpu.com.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=80&Itemid=26 , судей апелляционного суда Гошовского и Дорчинец, хозяйственного Ващилиной и Кадара, http://mesnyk.adviserjournal.com/?page=Poimennyj_spisok_rukovodstva_kor , даже бывшего зампреда СБУ Герасимовича (http://www.from-ua.com/forum-crime/433bd5a9776a1 ), жена которого Оксана Евгеньевна возглавляет гисемовский „Торговый дом Закарпатье”, либо медиа-атак продажных журналистов типа Авдеева http://eizvestia.com/articles/39/0/8868 , которые за деньги Гисема даже пролазят на УНИАН см. http://search.liga.kiev.ua/TEHNO/l_prepNN2.nsf/ToDayDocHTML/3044EB93F308BE6FC225726F004B15EE!OpenDocument&id=231340 и подключают не ведающих, что творят, знаменитых виноделов, которые только, что уши не закрывают от Авдеевского бреда, Чепельской http://www.imzak.org.ua/index.php/home/m1149076898 , чьи наезды вообще не отличаются от бандитских. Причём трусоватые „местные наблюдатели” отдают предпочтени

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Причём трусоватые „местные наблюдатели” отдают предпочтение скорей Гисему http://proapk.com.ua/apk/2006/09/22/105752.html , хотя по финансовым и политическим возможностям, наконец элементарной честности и порядочности смешно сравнивать вороватых местечковых мафиози и серьёзные промышленные группы (к примеру, в деревне Голубиное Свалявского района Вовчика с водокачки очень боятся и всерьёз на равных взвешивают его шансы в бою, например, с Тайсоном, с соответствующей аргументацией - „Вован трёхлитровку первака выпивает – и ни в одном глазу! – а Тайсон?..”).
    Так вот, исходя из реалий эксплуатации Ужгородского коньячного и действующего законодательства, а также заручившись поддержкой Кабмина и Секретариата Президента, руководство „Закарпатского сада” попросила ФГИУ устроить тендер на право аренды Ужгородского коньячного с целью увеличить поступления в бюджет от аренды госимущества и выплаты соответствующих налогов, ремонта и обновления этого имущества, а также восстановления практически утраченной Гисемом славы легендарных закарпатских коньяков.
    Теперь ждём реакции Фонда Госимущества. Что выберет Семенюк – возврат (наверно, уже потраченной?) взятки Гисему или тяжёлые объяснения с Януковичем по поводу незаконно эксплуатируемого завода? На чью сторону встанет пресса? И когда же восстановят былое качество испоганенных Гисемом коньяков?

    Несомненно, будет борьба, но кто, в конце концов, возглавит Ужгородский коньячный и как при этом заработает полуразрушенный завод – покажет время!