ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Погоджувальна рада не дійшла згоди

    10 мая 2024 пятница
    25 переглядів

    Ранкове засідання погоджувальної ради закінчилося о 10:40 і не привело до вироблення єдиної угоди. Після засідання були проведені консультації у фракціях.Позачергове засідання Верховної Ради у вівторок, 7 грудня, було перенесено. До цього лідери парламентських фракцій і груп знову зібралися на погоджувальну раду, а спікер Володимир Литвин і лідер фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук проводять переговори з Президентом Леонідом Кучмою.







    Ранкове засідання погоджувальної ради закінчилося о 10:40 і не привело до вироблення єдиної угоди. Після засідання були проведені консультації у фракціях.



    Погоджувальна рада розпочалася знову о 12:00. За інформацією прес-секретаря спікера парламенту Ігоря Сторожука, депутати продовжать обговорювати можливість внесення поправок до Конституції і закону про вибори Президента.



    Поки лідери депутатських фракцій і груп погоджують свої позиції, Володимир Литвин і Леонід Кравчук вирушили до резиденції Леоніда Кучми в Конча-Заспі, щоб проінформувати Президента про пропозиції щодо можливості виконання пакета домовленостей, які пролунали на ранковому засіданні погоджувальної ради.



    Про це повідомив спікер, додавши, що, за попередніми даними, пленарне засідання Верховної Ради повинне розпочатися о 13:00. О 13:00 віце-спікер парламенту Адам Мартинюк повідомив, що початок засідання перенесено на 14:00.



    Погоджувальна рада не дійшла згоди



    Коментуючи результати ранкового засідання погоджувальної ради, спікер повідомив, що можливі три варіанти голосування в парламенті.



    Зокрема, це реалізація вчорашніх домовленостей. Для цього, як сказав Володимир Литвин, необхідна позиція Президента щодо підписання указу про відставку прем’єр-міністра, на яку Леонід Кучма не дав своєї згоди під час переговорів у Маріїнському палаці.



    Литвин також запропонував "м’яку форму" вирішення сформованої ситуації, яка передбачає, що Президент підписує указ про відпустку прем’єр-міністра з його наступною відставкою після закінчення виборчої відпустки. Разом з тим, Президент повинен призначити виконуючого обов’язки глави уряду, наприклад, це може бути перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров або хто-небудь інший з віце-прем’єрів, сказав спікер.



    Лідер фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук запропонував обговорити варіант, що передбачає, щоб виконуючим обов’язки прем’єр-міністра був хтось із представників опозиції.



    Володимир Литвин відзначив, що його друга пропозиція про "м’яку форму" вирішення кризової ситуації ґрунтується на тому, що, незважаючи на рішення про відставку уряду, ще діє і закон про вибори Президента, який захищає кандидатів на президентську посаду щодо їхнього звільнення з посади.





    Член фракції "Наша Україна" Петро Порошенко підкреслив, що у випадку, якщо який-небудь закон суперечить Конституції, то діє положення Конституції, у якому зазначається, що у разі висловлення парламентом недовіри уряду він повинен піти у відставку.



    Відповідно до третього варіанта, за словами Литвина, депутати спробують без відставки уряду в пакеті проголосувати два закони про внесення змін до Конституції і законопроект про внесення змін до закону про вибори Президента. "Набрали 300 голосів, ставимо свічки, дякуємо Богу", - сказав він.



    При цьому спікер відзначив, що у випадку, якщо не буде набрано 300 голосів у парламенті, то кожен законопроект повинен ставитися на голосування окремо. При цьому, наголосив він, із законопроекту про особливості застосування закону про вибори Президента при повторному голосуванні 26 грудня виключається записана вчора в перехідних положеннях норма про те, що закон набирає чинності тільки після прийняття закону про внесення змін до Конституції № 4180.



    Під час погоджувальної ради велася дуже гостра дискусія навколо того, що вчора на переговорах за участю міжнародних посередників були фактично ліквідовано домовленості, досягнуті на погоджувальній раді про так званий "великий пакет".



    У свою чергу, лідер фракції комуністів Петро Симоненко обвинуватив у цьому фракцію "Наша Україна", яка нібито тільки шукає приводу для того, щоб не голосувати по змінах до Конституції.



    Реагуючи на такі висловлення, представник "Нашої України" Петро Порошенко нагадав, що його фракція готова голосувати за внесення змін до Конституції в повному пакеті, що також передбачає відставку уряду.



    Лідер фракції Соцпартії Олександр Мороз погодився з думкою Симоненка щодо блокування фракцією "Наша Україна" політичної реформи. Він заявив, що його фракція не голосуватиме за жодні рішення, якщо не буде затверджена політична реформа.



    З аналогічною точкою зору виступив представник СДПУ(о) Нестор Шуфрич.



    Низка депутатів інших фракцій, зокрема депутатської групи "Центр", фракції Народної аграрної партії, групи "Союз" й інших, допускає можливість голосування тільки так званого "малого пакета".



    Леонід Кравчук під час погоджувальної ради відзначив, що фракція "Наша Україна" права, відмовляючись сьогодні голосувати за зміни до Конституції, оскільки вчора була дійсно передбачена в пакеті відставка уряду.



    "Відставки уряду немає, і "Наша Україна" голосувати не буде, й обвинувачувати її ми не можемо. Необхідно йти, їхати або бігти до тих, хто може вирішити це питання. Це можуть зробити дві особи – або Янукович підпише заяву, або Президент підпише указ", - сказав Кравчук.







    --------------------------------------------------------------------------------





    Як повідомляв Кореспондент.net, у ніч на вівторок, 7 грудня, у Маріїнському палаці в Києві пройшов третій раунд переговорів з розв’язання політичної кризи, яка виникла в Україні під час президентських виборів, у якому взяли участь Президент України Леонід Кучма, спікер парламенту України Володимир Литвин, кандидати на посаду Президента України Віктор Ющенко і Віктор Янукович, генеральний секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі Ян Кубіш, верховний представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана, президент Литви Валдас Адамкус, президент Польщі Олександр Кваснєвський і голова Держдуми Росії Борис Гризлов.



    Учасники переговорів не змогли дійти згоди з низки питань. Зокрема, не вдалося погодити позиції щодо пакетного голосування про внесення змін до Конституції України і відставки уряду.



    Було досягнуто лише кілька домовленостей:



    недавнє рішення Верховного Суду України повинне виконуватися всіма учасниками виборчого процесу;

    Президент України достроково припиняє повноваження членів Центральної виборчої комісії і вносить до Верховної Ради нові кандидатури членів ЦВК;

    до закону про вибори Президента України повинні бути внесені зміни, що дозволять виключити порушення під час виборчого процесу;

    будинки Кабінету Міністрів й Адміністрації Президента повинні бути розблоковані.

    Під підсумковим документом цього раунду переговорів свої підписи поставили Віктор Ющенко і Віктор Янукович. Угода була також підписана головою Верховної Ради Володимиром Литвином, але із застереженням, що вона набирає чинності після узгодження з парламентом. Такої самої позиції дотримується й Леонід Кучма. Свої підписи під документом поставили також закордонні посередники.



    Підготовлено за матеріалами ЛІГАБізнесІнформ, "Українських Новин", РІА "Новости".



    Кореспондент.net

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору