ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country
Синдикация материалов

Русини

Село Соломоново розташоване недалеко від Чопа і вважається найбільш крайньою західною точкою України. Тут перемішалися традиції Угорщини, Словаччини, Румунії та України.

176 просмотров. Обговорити (0)

Двоповерхова ошатна будівля монастиря сестер–служебниць розташована відразу за кафедральним собором у селі Руський Керестур. Це поселення у Сербії відоме тим, що заснували його вихідці з Закарпаття ще в 1751 році. Відтоді тут живуть наші далекі «родичі».

143 просмотра. Обговорити (0)
Загрузка...

У мережі опублікували цікаві, рідкісні світлини життя Закарпатської України під владою Чехословаччини у 1919-1938 роках.

138 просмотров. Обговорити (0)

У неділю в Мукачеві відбулось засідання русинів Закарпаття, де вони підтримали ініціативу влади та новоприйнятий закон про освіту.

156 просмотров. Обговорити (0)
Інтернет-видання «Mukachevo.net» опублікувало статтю «Юрій Кравченко: Українське самоврядування в Угорщині має прекрасні відносини з аналогічним русинським самоврядуванням» в якій подаються деякі висловлювання президента Державного самоврядування українців Угорщини Юрія Кравченка, які були ним подані на зустрічі із закарпатськими журналістами у Будапешті.
224 просмотра. Обговорити (0)
Результатом кривавих років безглуздої війни був розпад чотирьох монархій: Австро-Угорської, Німецької, Російської та Турецької.
442 просмотра. Обговорити (0)

Угорський політик і економіст Еде Еган (1841-1901), про якого багато говорять сьогодні у зв’язку з наданням Угорщиню серйозної матеріальної допомоги та пільгових кредитів підприємцям та аграрним товаровиробникам Закарпаття (нинішній план подальшого розвитку області так і називається – імені Еде Егана), був натхненником «Верховинської господарської акції».

255 просмотров. Обговорити (0)

Член Світової академії русинської культури Валерій Падяк повідомив деталі зустрічі русинів у Вашингтоні.

407 просмотров. Обговорити (0)

На електронній пошті помічника російського президента Владислава Суркова знайдений документ про створення республіки на території Закарпаття.

418 просмотров. Обговорити (0)

Проросійський політик з Чехії і прокремлівські "русини" з Закарпаття намагатимуться розхитати тему приєднання Закарпаття до України.

381 просмотр. Обговорити (0)

В соціальних мережах розпочалася дискусія користувачів, які задаються запитанням: «Куди поділися русини? Були вони взагалі? Та, якщо були, чому вони стали українцями?"

911 просмотров. Обговорити (5)

Перед виборами один нафталіновий політик на свому цетлику написав, ош коли я стану депутатом Закарпатської обласної ради, то вшиткі Закарпатці од тогди й навхтема будуть мати всягди, де лем захотять напис, ош ми «русины».

507 просмотров. Обговорити (1)

В Мукачеві, в Закарпатському обласному театрі драми та комедії відбувся 17-й фестиваль русинської культури «Червена ружа», який відвідали не тільки гості з усієї області, але й представники національно-культурних товариств Угорщини, Словаччини, Румунії та Польщі.

406 просмотров. Обговорити (0)

Сьогоднішнє зібрання в Мукачеві представників русинських товариств, напередодні викликало чималий ажіотаж. Комусь дуже хотілося почути на ньому сепаратистські заклики про відокремлення Закарпаття від київської влади.

1367 просмотров. Обговорити (2)
Політолог Євген Магда і журналіст Богдан Буткевич переконані, що Російська Федерація намагається використати закарпатських русинів і створити сепаратистський рух.
538 просмотров. Обговорити (1)

В сусідній з Закарпаттям Румунії пройшов пройшов 13 Світовий конгрес русинів,руснаків та лемків та 7 Світовий форум русинської молоді.

852 просмотра. Обговорити (0)

Чи плекають етнічні групи Закарпаття сепаратистські настрої, досліджує Сабра Айрес у статті на сайті Aljazeera America. За словами самих представників меншин, з якими спілкувався журналіст, російські ЗМІ намагаються викликати невдоволення та розбрат у цій багатонаціональній області.

475 просмотров. Обговорити (1)

Якщо вірити інформації, розповсюдженій місяць тому російськими ЗМІ, 8-10 квітня на Закарпатті мало би відбутися друге засідання Координаційної Ради провідних русинських організацій із одним питанням на порядку денному: визнання русинів.

606 просмотров. Обговорити (0)

У понеділок представники русинських організацій закарпатського міста Виноградів вшанували день смерті духовного лідера русинів Олександра Духновича та поставили вінок до його пам’ятника.

484 просмотра. Обговорити (0)

Останніми днями щось незрозуміле коїться навколо русинського питання в Закарпатті.

1541 просмотр. Обговорити (1)
"І не випадково на ньому опинилася російська знімальна група, - каже представник України у Світовій Раді русинів Микола Бобинець. – Її інформація про участь там ряду керівників русинських організацій не відповідає дійсності."
625 просмотров. Обговорити (0)

“Русинська карта” регулярно розігрується російськими політтехнологами для збільшення напруги на Західній Україні.

671 просмотр. Обговорити (1)

Нагадаємо, вчора, 14 березня, російське інформаційне агентства ТАСС з посиланням на так званого «лідера підкарпатських русинів» Петра Гецка повідомило, що русини Закарпаття нібито вимагають «визнання своєї національності і автономії краю». Таке рішення, мовляв, було ухвалене на з’їзді русинських організацій Закарпаття, який начебто відбувся 14 березня.

448 просмотров. Обговорити (0)

Радник голови СБУ Маркіян Лубківський прокоментував ситуацію стосовно так званого «русинського з'їзду на Закарпатті».

461 просмотр. Обговорити (0)

Народний депутат Віктор Балога відреагував на розтиражовану українськими ЗМІ заяву про ефемерний з'їзд русинів і їхню заяву про автономію.

541 просмотр. Обговорити (0)

Журналісти російського телеканалу LifeNews хочуть переконати нас, що так.

857 просмотров. Обговорити (0)

Русинське питання набуває особливої ​​гостроти на тлі подій, що відбуваються на Україні. Українська криза переростає в хронічну фазу, що позначиться на політичній та економічній обстановці в кожному регіоні країни.

951 просмотр. Обговорити (0)