ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Будівлі колишньої учительської семінарії — 125 років

    25 квітня 2024 четвер
    64 переглядів

    Виповнилося 125 років з того часу, як на вулиці Капітульній на Замковій горі в Ужгороді, навпроти кам’яних стін середньовічного замку, було споруджено будинок Ужгородської чоловічої греко-католицької учительської семінарії.

    Засновано учительську семінарію в 1793 році. Багато зробив для її відкриття Мукачівський єпископ Андрій Бачинський. Семінарія готувала вчителів і півцедяків для народних та церковних шкіл. Першим директором семінарії був Дмитро Попович.
    Перші 90 років учбовий заклад не мав власної будівлі. Він орендував класні приміщення в багатьох будівлях міста. В окремі роки семінарія і її підготовча школа розміщувалися в приміщенні міського магістрату, в стінах Ужгородського замку, у внутрішньому будинку Конвікту (нині будинок Національного університету).
    Спочатку навчальний процес тривав п’ять місяців. З 1834 по 1843 роки продовжений до одного року. З 1844 до 1872 – навчання дворічне, до 1899 р. – трирічне, до 1938 – чотирирічне, далі до закриття семінарії – п’ятирічне.
    Коли на початку 70-х років ХІХ ст. навчальний процес було продовжено до трьох років, постало питання спорудження власного будинку семінарії. Було зроблено кілька архітектурних проектів будівлі. Комісія відібрала той, який представив професор Ужгородської гімназії, канонік Іван Мондок. Місцем спорудження семінарії обрали південний схил Замкової гори, так званий Сад Чурговича. Дуже вдало використано схил місцевості, де за навчальним корпусом зробили два двори. Верхній двір використовувався для навчального процесу, а нижній – як господарський та гаражі.
    У 1883 році завершено будівництво першого поверху нової будівлі семінарії, а в 1886 році – другого. Навчальний процес у новому приміщенні розпочався у 1884 році. Першим директором у новій будівлі семінарії був Юлій Дрогобецький. На першому поверсі семінарії розміщувалися навчальні аудиторії, на другому – шкільний інтернат-гуртожиток, а в підвалах – майстерні.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору