ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У Карпатах з'явився новий туристичний об'єкт (ФОТО)

    20 квітня 2024 субота
    85 переглядів
    Джерело Тиси здавна було місцем паломництва туристів

    Джерело річки Чорна Тиса, яка дає початок найбільшій річці Закарпаття, перетворили на туристичний об′єкт

    Знакове місце для п′яти країн Європи розташоване на перевалі Околе гірського масиву Свидівець на висоті 1400 метрів над рівнем моря. Річка Тиса, утворена злиттям Чорної Тиси та її притоки Білої Тиси біля міста Рахів на Закарпатті, – це найбільша ліва притока річки Дунай.

    Здавна джерело Тиси було місцем паломництва туристів, зокрема з-за кордону. Поруч джерела пролягають кілька туристичних маршрутів. Тепер після реконструкції до витоку Тиси ведуть безпечні сходи, а біля джерела оновлено кам′яну чашу, встановлено рекреаційні об′єкти, інформаційні стенди. Закарпатські лісівники прикрасили туристичний об′єкт дерев′яними скульптурами з місцевих дерев, які постраждали від вітровалу.

    "Тисо, твоя нестримна краса і велич – це спільне багатство п′яти країн", – йдеться на пам′ятній дошці біля джерела. Тут же розміщені відповідні знаки України, Угорщини, Румунії, Словаччини і Сербії – країн, у межах яких протікає Тиса. Окрім того, ця річка є частиною держкордону України з Угорщиною та Румунією.

    За словами закарпатських лісівників, вода з джерела є питною і цілющою. Про її властивості давно знають місцеві мешканці. Подорожуючі ж Карпатами можуть побачити, як з тоненького струмка народжується бурхлива гірська річка.

    На місці витоку Чорної Тиси вже цього року мав відбутися І міжнародний фестиваль "Тут бере початок Тиса", однак через буревій, який пронісся високогірними районами Закарпаття, свято довелося перенести на наступний рік. Зараз же відвідати знакове місце на межі Рахівського та Тячівського району можуть туристи, які знають місцевість та орієнтуються у карпатських туристичних маршрутах.

    Як повідомляв УНН, на Закарпатті за три місяці побудували лісову дорогу, що сполучає Тячівський та Рахівський райони області та скорочує шлях між ними з 210 до 22 кілометрів.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору