ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Угорські радикали "Йоббік" невдало стартують з об'яви про підтримку "самовизначення" Закарпаття

Представники
Представники "Йоббік" стверджують, що угорці Закарпаття опинилися у заручниках

Угорська право-радикальна партія "Йоббік" об'явила про акцію під гаслом "Самовизначення для Закарпаття".

Анонсовану акцію угорські націоналісти планують провести 13 жовтня 2017 року, о 18 годин за місцевим часом перед посольством України в Будапешті.

Причиною для акції, як повідомляють, є те, що Україна заборонила в'їзд на 5 років на територію держави представникам "Йоббіка" - депутату Кристині Морваї та адвокату Томашу Гауді-Надь.

Метою акції називають підтримку "самовизначення для Закарпаття". Цей заклик можна тлумачити по різному, в тому числі як заклик до автономії.

Представники "Йоббік" стверджують, що угорці Закарпаття опинилися у заручниках і їм "заборонили навчатися на рідній мові, мислити і усвідомлюти себе угорцем".

Про підготовку провокативної акції повідомив міністр МЗС Павло Клімкін у своєму Twitter, зауваживши, що відразу ж була направлена нота протесту з української сторони.

Слід зазначити, що саме із проведенням чергових виборів в Угорщині, на думку першого віце-спікера українського парламенту Ірини Геращенко, пов'язана така реакція на новий закон про освіту. Вона назвала це "пляскою (святого) Віта".

Нагадаємо, що нещодавно у Будапешті біля посольства України вже відбувся мітинг зі смолоскипами на захист угорців Закарпаття. Щоправда, організатором було молодіжне крило правлячої партії Орбана Fidesz. На майбутніх парламентських виборах у них з "Йоббіком" практично одне електоральне поле, в тому числі серед угорців Закарпаття, які подеколи мають подвійне громадянство та право голосу.


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов