ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Пенсія тепер буде залежати не від стажу, а лише від суми податків?

    23 квітня 2024 вівторок
    65 переглядів
    Від чого тепер буде залежити розмір пенсії

    Влада почала атаку на зарплати в конвертах. Тепер малий і середній бізнес кошмар перевірками представники трудової інспекції, а співробітників викликають на бесіду в Госфіскальную службу, передають Вести.

    Крім того, в надрах Кабміну готуються зміни до законодавства таким чином, що пенсія не буде залежати від стажу, а лише від кількості податків, які роботодавці відраховували з конкретної зарплати кожного українця.

    Джерело в Пенсійному фонді розповів, що зміни системи готуються таким чином, щоб людям було невигідно отримувати зарплати в конвертах. «Це буде справедлива система. У кожного є свій індивідуальний рахунок у Пенсійному фонді, куди перераховуються податки з його зарплати. І якщо зараз розмір пенсії залежить від стажу, кваліфікації, посади, яку займав людина, його премій, звань і іншого, то після змін ваша пенсія буде залежати тільки від тієї кількості податків, які відраховувалися з вашої зарплати.

    Тобто якщо ваш роботодавець перераховував податок з мінімалки в 3200 грн, то відповідну пенсію ви і отримаєте. Якщо зарплата була білою і податок йшов з 10 тис. Грн, то і пенсія ваша буде набагато більше », - розповіло джерело.

    Віце-прем'єр Павло Розенко підтверджує: пенсія буде залежати від офіційної зарплати. «Пенсійний фонд не заробляє гроші - він розподіляє ті кошти, які в нього надходять з цих внесків. А оскільки у нас в тіні 150-180 млрд грн щорічно, це означає, що Пенсійний фонд недоотримує як мінімум 40 млрд грн. Чи не оплачуючи внески, ви фактично прирікаєте себе на мізерні виплати. У нас залишився пережиток радянської системи, внаслідок чого люди думають: якщо вони працювали, то держава повинна забезпечити їм гідну пенсію. А цього мало, оскільки потрібно працювати легально і легально сплачувати пенсійні внески, тоді є шанс на гідну пенсію. Інакше людина буде отримувати не пенсію, а соціальну допомогу ».

    Очевидно, що в групі ризику заробітчани, ті, хто працює без оформлення трудової книжки, і одержувачі чорної зарплати. В уряді сподіваються, що люди самі почнуть вимагати від роботодавця платити їм по-білому, щоб заробити на безбідну старість.

    Поки ж бізнес не може відійти від удару мінімалкою (вірніше, новими податками від неї) і, навпаки, переводить все більше співробітників в тінь. По підприємствах вже ходять представники інспекції з праці, які перевіряють, хто і як оформляє своїх працівників. Наприклад, в Закарпатті вже оштрафували одного підприємця на 87 тис. Грн - за те, що він взяв на роботу без офіційного оформлення двох неповнолітніх.

    Є випадок і в Хмельницькій області. Там у одного з підприємців виявили шість співробітників, які були неправильно оформлені на роботі - з ними не уклали договори. За це він заплатив штраф в 262 тис. Грн. Правда, деякі розповідають, що під виглядом інспекторів з праці вже ходять шахраї. Ряджені, погрожуючи великими штрафами, вимагають хабарі. Про те, що їх кошмар, розповідають і інші підприємці.

    «Ми деяких співробітників перевели на ФОП, і вони у нас працюють за договором. Ті, хто трудиться неофіційно, тепер намагаються в офіс не приходити, тільки на наради з'являються. Працюють на видаленні, з дому. В офісі повинні бути тільки ті, хто офіційно оформлений », - розповіла на умовах анонімності бухгалтер фірми, яка торгує сільгоспдобрив в Дніпропетровській області.

    «У нас в салоні краси всіх оформили ФОП - манікюрниці, перукарів, масажистку. Вони ніби як орендують крісло тут. Іншого виходу поки немає », - каже власниця салону в Харкові.

    Але одними перевірками не обмежуються. Пожвавилася і Госфіскальная служба. За словами партнера компанії OMP Tax & Legal Дмитра Михайленка, їм уже відомо кілька випадків, коли податківці зв'язуються з колишніми співробітниками компаній і запрошують їх на бесіду. «Податківці зв'язуються зі звільненими співробітниками і запрошують їх розповісти про реальний розмір зарплати. З десяти таких знайдуться двоє-троє, які напишуть потрібні свідчення. Співробітники повинні пам'ятати: вони мають право не давати свідчень без адвоката », - зазначив юрист.

    Втім, експерти сумніваються, що всі ці заходи насправді дозволять ефективно боротися із зарплатами в конвертах. «З точки зору логіки, всі ці рішення уряду та Пенсійного фонду правильні. Але для того, щоб нова система накопичення пенсій заробила, має пройти років 25, люди повинні встигнути накопичити кошти. І я не думаю, що всі українці побіжать отбелять свої зарплати або будуть звільнятися через те, що їм платять в конвертах. А де шукати їм білу зарплату, адже сім'ї годувати потрібно сьогодні », - вважає економіст Олександр Охріменко.

    Такої ж думки дотримуються і юристи: «Боротьба з зарплатами в конвертах без поліпшення економічного клімату і проведення реальної податкової реформи нічого не дасть. Останні реформи вже привели до того, що у нас закривається малий бізнес і, за деякими даними, бюджет вже зазнає мільярдних втрат. Не здивуюся, якщо до моменту виходу на пенсію виявиться, що, замість того щоб отримувати пенсію, доведеться ще й доплачувати державі », - говорить юрист Ростислав Кравець.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору
    Похожие новости