ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгородські поштовики у пошуках оптимістичного Завтра

    25 апреля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    а для перевезення пошти використовувався виключно гужовий транспорт. Сьогодні Ужгородський поштамт - це 42 відділення зв'язку, з яких 15 працює в обласному центрі, та 7 пунктів поштового зв'язку, 20 кіосків. З 1944 року побудовано нові приміщення для 14 сільських відділень зв'язку в Ужгородському районі, у 1999 році здійснена прибудова до центрального офісу поштамту в Ужгороді. За цей час чимало зроблено по впровадженню у поштову справу нової техніки, по автоматизації та комп'ютеризації робочих місць. Сьогодні Ужгородський поштамт надає користувачам понад 50 видів послуг. Про це і трохи більше - в інтрев'ю з начальником Ужгородського поштамту Василем Івановичем КОВАЛЕМ.

    - Василю Івановичу, Ужгородський поштамт Ви очолили зовсім недавно. Якими є Ваші перші враження від роботи на новій посаді?

    - Перші враження? Роботи на пошті є багато, вона - копітка і відповідальна, але головне - вона дуже потрібна людям. Мені приємно наголосити, що працює в нашій системі абсолютна більшість працівників, які усвідомлюють значимість своєї діяльності і прагнуть якомога краще виконувати професійні обов'язки.

    - Які послуги, що їх надає Ужгородський поштамт, можна віднести до найбільш затребуваних?

    - Сьогодні поштамт та від-ділення поштового зв'язку надають населенню понад 50 видів послуг. Основні ж послуги - це пересилання поштових відправлень, в т.ч. і прискореною поштою в межах України з позначкою "Експрес", за кордон - "ЕМS"; пересилання електронних переказів в межах України та в Росію і Казахстан; перед-плата на періодичні видання; виплата пенсії та грошової допомоги; приймання платежів за кварт-плату, газ, опалення, водопостачання, електроенергію, за послуги електрозв'язку, UMC, "Ліки на замовлення" , "Тютюн поштою" , "Фототовари поштою" та інші. Проводиться робота над збільшенням доходів та розширенням сфери послуг.

    - А чи є така поштова послуга, яку Ваше підприємство запровадило вже цього року?

    - Так, є. З квітня ц.р. Ужгородський поштамт працює над впровадженням АСРК - РП "Системи реєстрації та контролю проходження реєстрованої пошти". Суть її полягає в тому, що при прийманні реєстрованого поштового відправлення на нього наклеюється штрихкодовий ідентифікатор, що дає можливість формувати оперативну, статистичну та планово-економічну інформацію щодо одержаної та відправленої пошти, а також поліпшить якість оброблення та схоронність реєстрованої пошти.

    - Як працює нині поштова служба м.Ужгород - прибутково чи збитково?

    - На превеликий жаль, у спадок мені, як новому керівнику, дісталося підприємство, котре тільки за чотири місяці цього року спрацювало зі збитками, розмір яких перевищив 50 тисяч гривень. А якщо врахувати те, що попередники-"професіонали" закупили неліквідного товару на значну суму і він все ще залишається чималим тягарем для економіки підприємства, те, що дефіцит нашого внутрішнього бюджету складає понад 500 тисяч гривень, прямі збитки - 321,4 тисяч гривень, а також борги перед партнерами, то загальна сума збитків складе понад 800 тис.грн.

    Сьогодні Ужгородському поштамту доведеться сплачувати багатотисячні штрафні санкції різ-ним контролюючим органам за "професійну" роботу попереднього його керівника, що негативно впливає на роботу підприємства: обмежуються видатки на оплату праці, на від-новлення засобів виробництва, на розвиток під-приємства, поліп-шення умов праці. Викликає нарікання й розмір заробітної плати. На сьогодні вона вкрай низька, а тому основним завданням для мене, як для нового керівника, стоїть її підвищення та вчасна виплата.

    Нинішнього року перед пош-товиками постало нове і надзвичайно болюче питання про пен-сійний стаж, пов'язане з останніми змінами в пенсійному законодавстві. Із 369 працюючих на поштамті в режимі неповного робочого дня нині працюють 162 людини. Тобто, майже половина наших працівників відноситься до категорії соціально незахищених! З цієї непростої ситуації потрібно терміново шукати вихід і в цьому нам би могла більш дієво допомогти міська влада.

    - До речі, як сьогодні вибудовуються Ваші взаємостосунки з міською владою, чи є порозуміння проблем Ужгородського поштамту з її боку й сприяння у їх розв'язанні?

    - Повинен сказати, що депутати Ужгородської міської ради з порозумінням ставляться до проб-лем пошти, за що поштовики їм щиро вдячні. Однак залишається під знаком питання вирішення ряду наболілих питань. В багатьох приватних будинках роками відсутні поштові скриньки, що ускладнює роботу листонош. Це ж стосується й гуртожитків та багатоповерхівок. На вулицях міста можна зустріти чимало блукаючих собак, об'єктами нападів яких частенько стають і наші листоноші.

    У користуванні поштамту нині є близько 28 тисяч абонентських поштових скриньок, через які населення міста отримує пошту. Ці абонентські поштові скриньки знаходяться на балансі житлово-експлуатаційних організацій міста. Згідно з Законом України "Про поштовий зв'язок" придбання, установка та утримання в належному стані абонентських скриньок повинно здійснюватися власниками житлових та адмі-ністративних будинків. Але це ними не робиться.

    Поштамт за рахунок власних коштів змушений робити заміну зламаних та ремонтувати існуючі скриньки. На даний час майже 50 відсотків абонентських поштових скриньок є непридатними для користування, що викликає законні нарікання городян. Для проведення ремонту цих поштових скриньок необхідно близько 17 тис. грн., яких поштамт не має. Тож у цьому питанні сподіваємося на взаємопорозуміння та підтримку з боку міської влади.