ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Митниця, мов мати, - не хочеш і минати...

    29 марта 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    Митник. Чим не Мойдодир? За цим словом - чистота і гігієна нашої України, тому й люблять цих непитущих симпатичних людей спортсмени, домогосподарки і водії.

    Наразі ж мова про Карпатську регіональну митницю. Створена вона наказом голови Державної митної служби України від 20 грудня 1998 року на базі Ужгородської митниці та Карпатського територіального митного управління. Зоною її діяльності визначено Закарпатську область. За винятком хіба населених пунктів Чоп, Цеглівка, Струмківка, Соломоново, Єсень, Мала та Велика Доброні, Червоне, Тисаашвань Ужгородського району, а також усіх до найменшої крапки Берегівщини, Виноградівщини, Міжгірщини, Хустщини, Рахівщини, Тячівщини, Мукачівщини та Іршавщини.

    Місце дислокації митниці - Ужгород. Сюди, в зал засідань на українсько-словацькому кордоні, ми і приїхали. В усій красі за президійним столом сиділи виконуючий обов'язки начальника регіональної митниці Микола Ботош та його заступники Валерій Борисов, Василь Станко, Іван Завадяк, Йосип Стан. Останній - начальник відділу роботи з особовим складом, а інші займаються головним завданням митниць нашої неозорої держави - неухильним поповненням казни. Крім цієї, в Закарпатті є ще Чопська та Закарпатська митниці.

    Основним завданням митних органів, як зазначив Микола Ботош, є наповнення Держбюджету. І в цьому напрямі робота виконується більш ніж на сто відсотків. Приміром, якщо цього року планували поповнити казну на 16,8 млрд. грн., то наразі уже перерахували 6 млрд. 512 млн. грн., що становить 104,7 відсотка. Збільшилися цьогоріч через кордон і потоки людей, і вантажні перевезення. Так, протягом п'яти місяців митницю перетнула 3406821 особа, тоді як за такий же період торік - 2759635. Вантажів нинішнього року пропущено 11844 тис. тонн, минулого року - 10101 тис. тонн. Збільшилися протягом кількох місяців поточного року і транзитні перевезення вантажів. Приміром, наразі оформлено 33,5 тисячі вантажно-митних декларацій, тоді як минулого року 23,5 тис. А це, у свою чергу, розвиток транспортної інфраструктури, нові робочі місця тощо. Стосовно кон-трабан-дних перевезень, то цьогоріч порушено 10 кри-мі-нальних справ, а торік їх було 28.

    Такий спад пов'язаний із уведенням у дію нового Митного ко-дексу України, - зазначив керівник КРМ.

    Щодо митних правопорушень. Всі пораділи, що суттєвих проблем тут немає. Хоча є зловживання при реалізації інвестиційних проектів. Виявлено ряд правопорушень із давальницькою сировиною. Досі ще актуальне незаконне вивезення цигарок. Але митники не дають національним тютюном задавити прогресивну Європу. Наразі маємо до десяти різного роду порушень за добу. Панікувати, отже, не доводиться. Тим більше, що від методики дріб'язкових порушень наші славні митники перейшли до практики виявлення масштабних порушницьких справ. Тому й державна казна повнішає не по днях, а погодинно. Це збагачує державу. Щасливо посміхаються пенсіонери від виплачених пенсій, сміливо дивляться в очі незгодам виховательки вітчизняних дитсадків. Це все дав перехід від кількісних до якісних показників у роботі митниці.

    Як зазначалося вище, з минулорічного першого грудня введений новий Митний кодекс України, що відповідає європейському законодавству. Скажімо, вилучаються автівки, причетні до перевезення контрабанди в будь-якому об'ємі.

    ...Митники погостили журналістів у ресторані "Візит" навпроти аеропорту. Офіціантки були повільні, як перетворення перших років незалежності. Тим приємнішими ставали думки про швидкі темпи митної роботи. Василь Зубач