ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Командувач Північно-Західного напряму Прикордонних військ України генерал-лейтенант Микола Йолтуховський: «МИ ВИПРАВДОВУЄМО СВОЄ ПРОФЕСІЙНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ...»

    20 апреля 2024 суббота
    Аватар пользователя Гость

    - Товаришу командувач, чого, на Вашу думку, вдалося досягти за 9 років розбудови Прикордонних військ України у ввіреному Вам напрямі?

    - Ми охороняємо рубежі як із західноєвропейськими державами - Польщею, Словаччиною, Угорщиною, так і країнами СНД - Молдовою і Білоруссю. Причому, якщо з першими трьома країнами вирішено практично всі питання правового оформлення кордону, то з останніми роботи ще вистачає. Але, певна річ, вже проведено великий обсяг робіт зі становлення кордону з Білоруссю. Тут побудовано військові містечка прикордонних застав і комендатур, контрольно-пропускних пунктів і відділень прикордонного контролю тощо. Аналогічну роботу здійснено і на ділянці Чернівецького загону на кордоні з Молдовою. Хочу підкреслити: все це зроблено винятково силами військ напряму, завдяки наполегливій праці наших фахівців.

    - Проблема боротьби з нелегальною міграцією була і дотепер залишається актуальною для військ напряму. Яка ситуація з цим явищем складається на сьогодні?

    - Як відомо, ця проблема вже давно вийшла за межі окремих країн. Вона перетворилася на світову і становить неабияку загрозу громадській безпеці, сприяє зростанню злочинності, поширенню важких захворювань і збільшенню підпільного ринку праці. Боротьба ускладнюється ще і тим, що нині існує добре налагоджений у міжнародних масштабах механізм міграції через територію України. За 8 місяців нинішнього року на ділянці кордону напряму було затримано понад 7,5 тисячі громадян, з них близько 4 тисяч - нелегальні мігранти. Найбільшій групі таких «мандрівників», що налічувала аж 117 осіб, було перекрито дорогу на захід на ділянці прикордонної комендатури «Ужгород». Чи можна припинити нелегальну міграцію і як це здійснити? На мій погляд, необхідно прийняти відповідні законодавчі акти і внести доповнення до вже існуючих щодо посилення боротьби з нелегалами, їх пособниками та організаторами каналів пересування. Нічого поганого не бачу в тому, щоб запозичити досвід наших сусідів. До прикладу, у Словаччині, Угорщині та Польщі вже давно діє візовий в’їзд громадян Афганістану, Китаю, Пакистану та інших країн Південно-Східної Азії, Близького і Середнього Сходу, Африки. Таким чином, вони значною мірою захищають себе від напливу небажаних гостей.

    - У квітні 2000 року Президентом України було підписано Указ «Про удосконалення організації шефства над Прикордонними військами України». Яка робота проводиться у цій галузі?

    - Ми направили листи з інформацією про стан шефської роботи у поточному році на адреси голів обласних та районних держадміністрацій прикордонних регіонів. А вже останніми було проведено закріплення прикордонних регіонів, установ та організацій за підрозділами та частинами військ напряму. Також у з’єднаннях та частинах розповсюджено порадник з організації шефської роботи в Прикордонних військах, типове положення про постійну комісію з питань координації шефської роботи, і типову угоду про організацію шефства над частинами ПВУ. У квітні-липні нинішнього року у всіх підрозділах напряму проведено робочі зустрічі командування з керівництвом обласних і районних держадміністрацій стосовно вдосконалення організації шефства, ознайомлення з умовами проходження служби, побутом прикордонників у гарнізонах, лінійних підрозділах кордону. На сьогоднішній день укладено угоди з 235 підприємствами, установами та організаціями.

    - Нещодавно війська напряму інспектувала Генеральна військова інспекція при Президентові України. Розкажіть, будь ласка, коротко про результати цієї перевірки.

    - Під час інспектування у центрі уваги були такі питання, як забезпечення охорони державного кордону, організація прикордонного контролю, стан бойової техніки, тилового та медичного забезпечення, організація служби військ та заходи, спрямовані на зміцнення військової дисципліни. Тож я зі впевненістю можу стверджувати: військовослужбовці нашого напряму продемонстрували належний фаховий рівень та здатність ефективно працювати в нелегких умовах сьогодення. Згідно з підсумками службово-бойової діяльності військ Північно-Західного напряму за 9 місяців цього року найкращих результатів досягли Волинський прикордонний загін, яким командує полковник В. Малаков, Великомостівський навчальний прикордонний загін, де командиром полковник А. Коробка, і ОКПП «Закарпаття», очолюваний полковником М. Панчохою. А наприкінці хотілося б додати, що становлення Північно-Західного напряму ПВУ було нелегким. Багато в чому допоміг багаторічний досвід роботи чудової команди однодумців - військових спеціалістів, серед яких генерал-майор А.Яворський, полковники В.Сороколєтов, В.Шитманюк, Ю.Мірошниченко, С.Шакін, підполковники В.Думанський, В.Вітюк, майори В.Покидько, В.Чорний. Вони спрямували свої зусилля на чітку організацію служби з охорони кордону, оперативно-розшукової діяльності, бойового навчання та виховання особового складу військ, матеріально-технічного забезпечення. Ці офіцери стали фундаментом колективу управління.

    - Дякую за цікаву і змістовну розмову.

    Пригоди