ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Новини

    20 апреля 2024 суббота
    Аватар пользователя Гость

    [b]Закарпаття — до “божеського вигляду”[/b]

    Президент України Леонід Кучма за результатами своєї останньої робочої поїздки до нашого регіону доручив прем’єр-міністру Анатолію Кінаху при доопрацюванні проекту Державного бюджету на наступний рік передбачити субвенцію області для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, які мали місце у 1998-2001 роках.

    Крім того, як повідомили в Управлінні інформації та зв’язків з громадськістю Адміністрації президента України, Кучма також доручив прем’єру передбачити в бюджеті кошти для забезпечення державних гарантій соціально-економічного розвитку гірських населених пунктів, визначених Законом “Про статус гірських населених пунктів в Україні”.



    [b]Перспективи закарпатського «зеленого» туризму[/b]

    ВЧОРА в Ужгороді за участі голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля та його заступника Федора Харути відбулася розширена нарада з питань розвитку агротуризму в регіоні. Останній, як відомо, набув великого поширення у суміжних із нашою областю державах, в першу чергу, в Польщі, Словаччині та Румунії.

    Розвиток сільського, або як його ще називають, “зеленого”, туризму на Закарпатті, де для цього є майже всі умови, сприяв би, в т.ч. і забезпеченню наших краян роботою. Проте, для того, аби агротуризм успішно розвивався, необхідно багато чинників. Зокрема, і більш широка інформованість населення України та інших держав, як СНД, так і Заходу, про туристично-рекреаційні можливості Закарпаття. А для цього необхідна, зокрема, регулярна участь представників туристично-рекреаційної галузі в традиційних осінніх та весняних турвиставках, що проходять у Києві та Москві. Голова ОДА Г.Москаль запропонував створити крайову постійнодіючу туристичну виставку. Йшлося також і про видання обласного інформаційного довідника з сільського туризму.

    Як підкреслювалося у багатьох виступах, агротуризм — один із найперспективніших напрямів розвитку обласного туристично-рекреаційного комплексу краю. І хоча спілки сприяння розвитку сільському туризму створені практично в кожному районі області (є навіть обласна!), однак реальні напрацювання в цьому напрямі є, на жаль, на сьогодні тільки у Рахівському районі.

    Однію з причин, що гальмують розвиток “зеленого” туризму в регіоні та Україні, виступаючі називали також і відсутність щодо нього правового поля у державі. Зокрема, закон про сільський туризм в Україні, який потрібен саме сьогодні, а не завтра, планується до прийняття Верховною Радою тільки в наступному році...



    [b]Турбази, турбази, що з вами робити?...[/b]

    Розташована неподалік Невицького замку туристична база “Верховина” могла б стати чудовим місцем відпочинку міжнародного класу. Але наразі вона знаходиться в жалюгідному стані: протягом поточного року зароблено лише 120 тис. грн., будівля поступово руйнується, кількість відпочиваючих є мізерною.

    Причини такої ситуації до банального прості: колись, ще за радянських часів, цей туристичний комплекс належав спочатку ВЛКСМ, а потім Міжнародному бюро молодіжного туризму “Супутник”(м.Москва). Зі здобуттям Україною незалежності почалися судові засідання, покликані визначити власника даної турбази. Судові засідання, повідомили з прес-служби облдержадміністрації, тривають дотепер, а “Верховина” так і залишається без реального господаря.

    Геннадій Москаль, запросивши днями на робочу нараду представників усіх зацікавлених сторін, однозначно заявив, що держава зацікавлена в якнайшвидшому вирішенні проблеми турбази. Адже на даний момент існують конкретні пропозиції щодо вкладання у “Верховину” інвестицій, які неможливо прийняти через невизначеність власника. За словами губернатора, найбільш продуктивним виходом із ситуації, що склалася, буде передача турбази у державну власність.