ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Губернатор презентував у Міжгір’ї збірку казок Василя Гренджі-Донського

    20 апреля 2024 суббота
    Аватар пользователя Гость

    Не секрет, що протягом багатьох десятиліть ім’я цього політичного та культурно-освітнього діяча, талановитого письменника й журналіста несправедливо замовчувалося. Лише після набуття Україною незалежності з кожним роком все повніше повертається до нас його творча спадщина.



    Облдержадміністрація всіляко сприяє як встановленню історичної справедливості, так і відродженню забутих імен наших краян, повідомляє прес-служба облдержадміністрації. Свідченням цьому є ціла низка культурних заходів, проведених протягом останніх дев’яти місяців: це й відкриття різноманітних пам’ятників, і фінансування видання літератури, присвяченої висвітленню дотепер невідомих сторінок нашої історії.



    Що ж стосується постаті В. Гренджі-Донського, то ще кілька місяців тому за безпосередньої підтримки ОДА було видано збірку публіцистики «Щастя і горе Карпатської України», куди ввійшли спогади й щоденник відомого закарпатця. Книга не тільки глибоко розкрила багатогранну постать автора, але й допомогла більш повно висвітлити трагічні події Карпатської України.



    А під час урочистостей з нагоди 105-ї річниці письменника, які відбулися у вівторок у Міжгір’ї, Геннадій Москаль представив краянам нове видання. Мова йде про збірку закарпатських народних казок «За сьомою горою», до якої увійшли фольклорні скарби, зібрані колись В. Гренджею-Донським. Ця книга, як і попередня, видана вперше в Україні.



    Присутній на презентації відповідальний секретар обласного осередку Спілки письменників України, головний редактор журналу «Карпатський край» Василь Кухта наголосив на знаковості події, зазначивши, що В. Гренджа-Донський колись хотів створити на Закарпатті спілку письменників, проте не зміг цього зробити через низку об’єктивних причин.



    До речі, видання збірки казок «За сьомою горою» було здійснене за власні кошти Г. Москаля.