ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Капітальне будівництво чи капітальне нехтування законодавством?

    18 апреля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    — Якщо у попередні роки капітальне будівництво в області майже не велося, то протягом останніх років справа все ж зрушилася з мертвої точки. Для прикладу, лише у 2000 році обсяги інвестицій в основний капітал області за рахунок усіх джерел фінансування становив 279 500 тис. грн., що на 12,3 % більше, ніж у попередньому році. А в 2001 році обсяги інвестицій в основний капітал становили вже 319 200 тис. грн. (з них бюджетні кошти понад 35 866 тис. грн.), що на 32,5 % більше минулорічних та у 2,6 раза більше середньорічних за останні 5 років.



    Залучення інвестицій, спрямування бюджетних коштів та інші капвкладення внесли значний позитив у розвиток регіону. Так, упродовж 2000-2001 років за рахунок усіх джерел фінансування введено в дію перший пусковий комплекс заводу цеолітової продукції потужністю 25 тис. тонн на рік, об’єкти виробничої інфраструктури ліній електропередач, автомобільні шляхи та мости, сільські автоматичні телефонні станції на 1162 номери, об’єкти комунального господарства, водопровідні та теплові мережі, зокрема водозабір та блок очисних споруд у смт. Міжгір’я та Перечин тощо. Збудовано 167,7 тис. км загальної площі житлових будинків.



    Водночас під час проведених перевірок цільового використання бюджетних коштів, виділених на фінансування капітальних вкладень, висвітлилося ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення, а також виявлено ряд порушень фінансової дисципліни як на стадії розподілу бюджетних коштів, так і в процесі їхнього використання.



    Здійснені контрольно-ревізійною службою області перевірки засвідчили, що одним з найактуальніших питань сьогодення у будівництві є велика кількість об’єктів незавершеного будівництва, так званих довгобудів. За причини несвоєчасного введення об’єктів у експлуатацію, відсутності достатніх фінансових ресурсів для продовження будівництва, недосконалої чинної системи розподілу бюджетних коштів тощо, більшість з цих об’єктів знаходиться у катастрофічному стані, а в ряді випадків довгобуди втрачають свою соціальну значимість. До того ж, аналізуючи стан збереження цих об’єктів, з’ясувалося, що в районах та містах також ще не повною мірою налагоджена робота з обліку всіх об’єктів будівництва та контролю за їхнім збереженням. Відповідно, контрольно-ревізійною службою області за наслідками проведених перевірок в органи влади та органи місцевого самоврядування внесено пропозиції щодо поліпшення ситуації в цій галузі.



    Всього за результатами здійснених перевірок цільового та ефективного використання бюджетних коштів, передбачених як капітальні вкладення, виявлено фінансових порушень на загальну суму 9242 тис. грн., у тому числі незаконних не за цільовим призначенням проведених витрат на суму 164,9 тис. грн., інших фінансових порушень на суму понад 9 млн. грн.



    Як встановили ревізори КРУ, основними фінансовими порушеннями є порушення, допущені бухгалтерськими службами перевірених підприємств, установ та організацій на суму понад 8 млн. грн. Це насамперед незарахування і невідображення по обліку придбання основних засобів, зведених будівель, заниження в обліку вартості активів та сум боргових зобов’язань.



    Серед найхарактерніших — порушення фінансової дисципліни, що призвели до незаконних витрат бюджетних коштів (144 тис. грн.), завищення вартості виконаних робіт будівельними організаціями. Ще одним порушенням є те, що за рахунок недостатньо правильних прийнятих на місцях управлінських рішень недоотримано фінансових ресурсів бюджетом та взято до сплати зобов’язання, що перевищують кошторисні призначення, на загальну суму близько 63,8 тис. грн.



    За фактами порушень фінансової дисципліни матеріали передано до правоохоронних органів, а 12 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Прес-служба КРУ в Закарпатській області.