ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Світло й тіні горілчаного бізнесу

    28 марта 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    Нині на обліку в податкових органах області налічується 32 платники акцизного збору, з яких п’ять виробників лікеро-горілчаних виробів, два — слабоалкогольних напоїв, 21 — виноробної продукції та шість — виробників пива. До того ж підприємства-виробники підакцизної продукції зареєстрували 24 спиртосховища.



    Як не дивно, але з п’яти виробників лікеро-горілчаних виробів один ще торік визнаний банкрутом (АПТ “Агропромтис”), а ще на двох (СП “Каслекс” та радгосп-завод “Мукачівський”) — подано матеріали про банкрутство.



    Зокрема, заборгованість радгоспу-заводу “Мукачівський” на 1 січня 2003 року складає 3 млн. 695 тис. грн., в тому числі недоїмка — 3 млн. 107 тис. грн., з яких заборгованість по акцизному збору на горілку складає 2 млн. 403 тис. грн. та по акцизному збору на виноматеріали — 389 тис. грн.



    Однією з основних проблем розрахунків з бюджетом залишається велика дебіторська заборгованість перед підприємством — 4 млн. 373 тис. грн.(основні боржники — ТОВ “Віртус”, АПТ “Агропромтис”, ПП “Добруник”, ПП “Павлін-плюс”) та відсутність потенційних платоспроможних покупців на вироблену продукцію. До того ж застаріле обладнання на підприємстві впливає на високу собівартість продукції і робить її неконкурентноспроможною. Наприкінці минулого року, як результат, тут порушено процедуру банкрутства.



    Скрутна ситуація склалася і на відомому у краї СП ”Каслекс”, продукція якого свого часу користувалася неабиякою популярністю серед споживачів. Тепер на підприємстві немає ні сировини для виробництва горілки, ні готової продукції. У жовтні минулого року в Господарський суд було передано матеріали про визнання підприємства банкрутом.



    Загалом протягом минулого року за матеріалами перевірок підрозділів державної податкової адміністрації податковою міліцією було порушено 133 кримінальні справи у галузі виробництва та обігу вино-горілчаної та тютюнової продукції, у тому числі 126 в галузі виробництва й обігу вино-горілчаних виробів, 7 — тютюнових виробів, здебільшого за ухилення від сплати податків, незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування підакцизних товарів, незаконне виготовлення, підроблення, використання марок акцизного збору чи контрольних марок тощо.



    Сума встановлених матеріальних збитків по цих кримінальних справах складає 5 млн. 138,2 тис. грн., з яких на даний час стягнуто 3 млн. 237,1 тис. грн.



    Протягом 2002 року зареєстровано 147 фактів вилучення з незаконного обігу вино-горілчаних та тютюнових виробів на загальну суму 803,8 тис. грн. З незаконного обігу податківцями вилучено 23 тис. 975 літрів етилового спирту на загальну суму близько 270 тисяч гривень. Крім цього, виявлено 30 фактів підпільного виробництва алкогольної продукції.



    Нині, аби відновити та розширити виробничу базу алкогольних напоїв в області, роглядаються різні варіанти, в тому числі й можливість залучення крупних інвесторів. Однак контроль за підприємствами, що займаються виготовленням та реалізацією горілчаної та тютюнової продукції, без сумніву, і надалі не послаблятиметься, повідомила прес-служба облдержадміністрації.